Gösteriliyor:

kırıkkale medyumlar

Medyum Hoca Yorum

Vefk Nedir?

Her ilimde olduğu gibi, vefk ilminde de dikkat edilmesi gereken çok önemli noktalar bulunuyor. Vefk hazırlayacak olan medyum hocanın, her şeyin başında öncelikle işin ilmini iyi biliyor olması gerekmekte. Bu ilim ile sağlanacak olan faydaların etkili olması için başta yazım yapılan malzeme olmak üzere, hocanın okuyacağı tüm duaların özenle seçilmesi gereklidir.

Medyum hocalar, vefk yazmak için gereken ilmi kendi hocalarından alırlar. Vefk ilmi çok hassas olması nedeniyle sonradan öğrenilemez. Vefk yazacak kişinin belli yeterliliklere sahip olması ve bu yeterlilikleri bir üstaddan el verme yoluyla öğrenmesi gereklidir.

Vefk yazımında en önemli kısım medyum hocanın bilgisidir. Medyum hoca yeterli bilgiye sahip değilse, hiçbir şekilde etkili bir vefk yazamaz. Vefkin etkili olabilmesi, hocanın doğru kağıdı ve mürekkebi kullanmasına bağlıdır. Doğru kağıt ve mürekkep kullanılmaması halinde etkisiz kalan vefk, kişilere zarar verme potansiyeline bile sahip olabilir. Vefk çalışmalarının bu derece hassas olması, bu çalışmaların değerli olmasını sağlar.

Vefk yazımı için kullanılacak kağıt, vefkin ne tarz bir çalışma için kullanılacağı ile direk olarak bağlantılıdır. Eğer korunma amaçlı bir vefk çalışması yapılıyorsa, öncelikli olarak eski papirüs kağıtları tercih edilir. Eğer vefkin amacı kısmet açma veya farklı bir konu ise, buna uygun bir kağıt belirlenmesi gerekebilir. Vefk, kağıt haricinde kurutulmuş tabaka deriye de hazırlanabilir.

Vefk başlı başına özel bir ilimdir. Hazırlanırken kullanılacak olan yöntemler tamamen işlemleri gerçekleştirecek olan medyum hocaya bağlıdır. Medyum hocanın bilgisi, yazılacak olan vefk çalışmasının etkisi ile doğrudan alakalıdır. Kağıt, mürekkep gibi ayrıntılar da aynı şekilde medyum hocanın vereceği karar doğrultusunda belirlenir.

Eğer medyum hoca işini biliyorsa, sizin yapacağınız çalışma için en doğru kağıt seçimini yapacaktır. Bu konuda pek çok bilgi el verme yolu ile aktarıldığı için, vefk hazırlanırken hangi çalışmaya hangi kağıdın kullanılacağı konusunda net bir bilgi verilmesi söz konusu olamaz. Bu bilgiler kadim bilgilerdir ve özellikle saklanır.

Her türlü çalışma için vefk hazırlanabilir. Korunma, kısmet açma veya bereket amaçlı vefkler hazırlandığı görülmüştür. Kötü niyetli olmadığınız sürece, medyum hocalar size istediğiniz konuda yardım edecek ve en doğru vefki elde etmeniz konusunda rehber olacaktır.

Aşk büyüsü hakkında bilgi için önceki yazımızı okuyabilirsiniz.

Sizlerden gelen medyum hoca yorumlarıyla zor durumdaki insanlara yol göstermek amacıyla kurulan sitemize siz de başınızdan geçenleri anlatarak destek olabilirsiniz. Sitemize gelen medyum hoca yorumlarını okumak ve siz de katkıda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.

1 yorum yapılmış

  • Cevapla
    kerim
    Mart 24, 2021 at 9:42 pm

    Usttatlarım yardım edın ben medyum cafere buyu yaptırdım ask ve evlılık buyusu kendısıne ulasılmıyo su an buyumu gonderirmi isi vardir diye umuyorum sadece ama eger kandirildiysam vakit kaybetmeden baska hoca bulayim istiyorum bilgisi olanlar yardım etsın nolur

  • Yorum bırakın