Sahte Medyum Hocalar Nasıl Anlaşılır?

Günümüzde dolandırıcılık oldukça artmış durumda. Kötü niyetli insanlar yaşamımızın her yerinde karşımıza çıkıyor. Medyumluk sektöründe de bu durum maalesef böyle. Kötü niyetli dolandırıcılar sözde medyumluk yaparak insanların paralarını çalıyorlar ve duygularını sömürüyorlar. Medyum hoca adı altında yapılan dolandırıcılık oldukça fazla. Bu durumun en büyük nedeni medyum hocalığın kötüye kullanıldığında çok fazla para kapısının olması ve insanların bu tarz durumlarda parayı önemsemeden fazla fazla vermesi. Sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır dediğimiz zaman, sahte medyumları gerçek medyum hocalardan ayırt etmenin bazı yöntemleri var. Öncelikle gerçek bir medyum hocanın ne olduğunu öğrenmek gerekiyor. Bu yazımızda sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır sorusuna cevap verdik.

Medyum Hoca Nedir?

Medyum hocalar, kalp gözü açık ve 6. Hisleri aşırı kuvvetli insanlardır. Enerjiyi hissedebilirler ve yön verebilirler. Bu yetenekleri onlara doğuştan gelmektedir ve hayatlarının sonuna kadar onlarla birlikte devam etmektedir. Hisleri sayesinde karşılarındaki insanın ruh halini yorumlayabilir, duygularını tam olarak bilebilir. Enerjiyi hissederek üç harflileri fark edebilir ve bazı yöntemlerle onlarla iletişim kurabilirler. Özetle medyum hocalar manevi boyutta bazı ilimlere sahip insanlardır. İlim sahibi olmayan hiçbir insan medyum hoca kabul edilemez. Sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır sorusunun en belirgin cevabı, sahte medyum hocaların ilim sahibi olmamalarıdır.

Sahte Medyum Hocalar

Eğer gerçek bir medyum hocanın hangi ilimlere sahip olduğunu, nasıl davrandığını biliyorsanız sahte medyum hocayı kısa bir sohbetle anlayabilirsiniz. Medyum hocalar sahip olduğu ilimleri insanlara göstermeye çalışırlar. Bu sayede karşılarındaki insan tarafından güven kazanırlar. Ancak sahte medyum hocalar hiçbir ilme sahip olmadıkları için sizi sadece sözleriyle kandırmaya çalışırlar. Çok fazla süslü söz duyduğunuz bir medyum hocaya şüpheli yaklaşmanız mantıklı olacaktır.

Sahte medyum hocaların tek amacı insanların parasını alabilmektedir. Cümlelerinde çok fazla para geçtiği için bunu anlayabilirsiniz. Örneğin ilk görüşmenizde bile sizden ne kadar para isteyeceğini söyler ve hatta o an ödeme almak isteyebilir. Para almak için bazen çeşitli şeyleri bahane ederler. Ancak siz hizmetini almadığınız bir şeyin parasını vermek zorunda değilsiniz.

Sahte medyum hocaları birkaç ufak test ile ifşa edebilirsiniz. Örneğin, karşınızdaki hocaya bariz bir yalan söylediğinizde eğer gerçek bir medyum hoca ise bunu hissedebilir. Buna yönelik ya bir söz söyler ya da bir tepki verir. Ancak sahte medyum hocalar sıradan insanlar gibi sadece sizin mimiklerinize bakabilir, ruhsal hislerinizi bilemez. Buna benzer birçok yöntem ile sahte medyum hocalar ile gerçek medyum hocaların farkını görebilirsiniz. Ayrıca, sahte medyum hocalara bazı metafizik soruları sorarsanız aldığınız cevapların tutarsızlığından ortada olumsuz bir durum olduğunu kavrayabilirsiniz.

Kısacası, paranızı ve zamanınızı kaptırmamak için dolandırıcı medyumlardan uzak durmaya çalışmalısınız. Sahte medyum hocalar nasıl anlaşılır yazımızda bazı püf noktalardan bahsettik. Bunları göz önünde bulundurarak hoca seçimi yaparsanız dolandırılma ihtimalinizi en aza indirmiş olursunuz.

One Comment

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir