Büyülerde kesin bir etki zamanı ifade etmek doğru olmasa da, bu durum papaz büyüsü için biraz daha esnek olarak kabul edilmekte. Diğer büyü türlerine kıyasla çok daha farklı bir yapılışı olan bu büyü, gerçekleştirildiği andan itibaren etkisini göstermeye başlar. Diğer büyülerde, büyünün etki etmesi için belli bir enerjinin olgunlaşması gerekirken, papaz büyüsü neredeyse her zaman bir varlığın yardımı ile gerçekleştirildiği için herhangi bir etki süresine ihtiyaç duyulmaz. İşlemi gerçekleştiren medyum, hüküm verdiği hüddama ne kadar iyi tesir edebildiyse, o kadar hızlı etki sağlanır.

Papaz büyüsü yapılırken, kullanılan  yöntem direk olarak etki süresi ile bağlantılıdır. Özel olarak hızlı etki etmesi hedeflenen ve istenen çalışmalar için her zaman hüddam yöntemi tercih edilir. Hüddamlar, medyum hocalar tarafından kontrol edilebilen ve cin benzeri varlıklara benzeyen, çok kuvvetli ruhani varlıklardır. Bu varlıklar papaz büyüsünde sıkça kullanılır ve insanların iradesine etki etmesi ile tanınır. Özellikle büyü konusunda tecrübeli bir hoca, hüddamını çok iyi kontrol ederek, çok kısa süre içerisinde gerekli etkinin oluşmasını sağlayacaktır.

Eğer papaz büyüsünde hüddam kullanılmıyorsa ve yalnızca enerjiler kullanılarak büyü yapıldıysa, bu büyünün etki süresi hakkında kesin bir şey söylemek mümkün değildir. Çoğu zaman hüddam ile yapılan büyülere göre daha yavaş etki eden bu yöntem, yine çok etkili olsa da, hüddamlar kadar kesin sonuçlar vermez.

Papaz büyüsü, her zaman tehlikeli ve dikkatli davranılması gereken bir büyü olarak kabul edilir. Bu büyü hakkında çok fazla çalışma yapılmış olsa da, çoğu büyüde olduğu gibi etki süreleri hakkında bilgi elde etmek mümkün değildir. Ancak geçmiş kaynaklarda, üstat seviyesinde nefesi kuvvetli olan medyum hocaların hüddamlara zaman konusunda soru sorabildiğini ifade eder. Günümüzde bu işlemin nasıl yapıldığının bilgisi kaybolmuştur ve en yetenekli medyum hoca bile hüddamlardan zaman konusunda bilgi edinemez.

Tüm bu nedenlerden dolayı, hiçbir medyum hoca, papaz büyüsü konusunda kesin bir etki veremez, yalnızca tahmini bir tarih sunabilir. Bu tarih, büyünün yapılış yöntemine, karşı tarafa ve büyüyü yapan hocanın nefesinin gücüne göre uzaklaşabilir veya yaklaşabilir.

Aşk büyüsü ve ayırma büyüsü hakkındaki yazılarımızı da okumanızı öneririz.

Sizlerden gelen medyum hoca yorumlarıyla zor durumdaki insanlara yol göstermek amacıyla kurulan sitemize siz de başınızdan geçenleri anlatarak destek olabilirsiniz. Sitemize gelen medyum hoca yorumlarını okumak ve siz de katkıda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.