Gaybi ilimler içerisinde, dünyevi çalışmalara da ihtiyaç duyulan yalnızca iki konudan birisi olan yıldızname, herkes tarafından hazırlanamaz. Bu çalışmanın hazırlanabilmesi için hem manevi hem de maddi ilimler konusunda yüksek seviyede bilgiye ihtiyaç duyulur. Bu bilginin manevi kısmı yalnızca el verme yöntemi ile elde edilebilirken, maddi kısmında yüksek derecede araştırma ve eğitim gereklidir.

Yıldızname hazırlanırken, temelde fiziki dünyanın bilgisi kullanılır. Bu bilgi öncelikle yıldızlardan gelir. Yıldızların konumu, astroloji ve bu yıldızların enerjilerinin etkileri çok önemlidir. Gerçek bir çalışma, ancak bu etkiler net olarak bilindiği sürece yapılabilir. Yıldızname hazırlayacak medyum hocanın da bu bilgilere vakıf olması şarttır.

Bu bilgiler dışında, gayb alemlerinin de bilgilerine ihtiyaç duyulur. Bunlar yıldızların pozisyonlarından ötede, nasıl enerjilere sahip olduklarının bilgisidir. Her yıldızın etkisi farklıdır ve bu farkların bilinebilmesi manevi bir eğitime bağlıdır. Yıldızname yazan hocalar, bu eğitimleri kendi üstatlarından alabilecekleri gibi, farklı ülkelerde bulunan kurslardan da alabilirler. Bu konu fazlasıyla önemlidir ve her hoca tarafından yapılamaz.

Yıldızname sadece bu iki konuyla da hazırlanabilen bir çalışma değildir. Bunlar sadece bilinen ve başlangıcı ifade eden bilgilerdir. Daha fazlası yalnızca medyum hocalar tarafından bilinebilir. El verme yöntemiyle aktarılan onlarca farklı konudaki bilgi, yine yıldızname çalışmasının şekillenmesine yardımcı olacaktır. Bu bilgiler olmadan hiçbir şekilde çalışma sonuca varamaz, yapılan çalışma gerçek cevapları sunamaz.

Yıldızname konusunda önemli bilgilere sahip olan pek çok hoca, gerçek anlamda bu işi yapabilmek için farklı ihtiyaçlara sahip olduklarını ifade etmektedir. Bu ihtiyaçların ne olduğu, çalışmanın türüne göre belirlenmekte ve kişilere özel olarak belirtilmektedir. Bu nedenle, sizin için yapılacak olan yıldıznamenin nelere ihtiyaç duyacağını, nasıl yapılacağını ve daha fazla bilgiyi elde etmek için mutlaka bir medyum hocayla görüşmeniz gereklidir.

Sizlerden gelen medyum hoca yorumlarıyla zor durumdaki insanlara yol göstermek amacıyla kurulan sitemize siz de başınızdan geçenleri anlatarak destek olabilirsiniz. Sitemize gelen medyum hoca yorumlarını okumak ve siz de katkıda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.