Sahtekarlar, her zaman en zor durumda olan insanları kullanarak dolandırıcılık yaparlar. Her konuda aynı mantıkta çalışan dolandırıcılar, insanları mağdur etmek için en savunmasız anları olan çaresiz günlerini beklerler. Kimi zaman maddi açıdan, kimi zamansa manevi açıdan zor olduğunuz günü bekleyecek olan bu şarlatanlar, zorluk içerisinde olduğunuzu fark ettikleri anda aç kurtlar gibi üzerinize atlarlar.

İnsanlar, manevi açıdan bir şeylere ihtiyaç duymaları halinde ilk iş olarak medyum arayışına girerler. Bu arayışın amacı ister rızık açma, ister aşk büyüsü olsun, arayış halindeki insanda çaresizlik nedeniyle büyük bir savunmasızlık hali vardır. Bunu fırsat bilen ve internetin anonimlik yönünden faydalanan dolandırıcı medyumlar, kişilere boş umutlar vererek zor durumda bırakmakta.

Medyumluk ilminin adını kirleten bu dolandırıcı şarlatanlar, hem kendilerini farklı medyumlar gibi tanıtmakta hem de zaman zaman ünlü ve gerçek medyumların isimlerini kullanmaktadır. Kendilerini farklı medyumlar gibi tanıttıklarında, insanların güvenini kazanarak ciddi anlamda zor durumda bırakırlar.

İlim konusunda hiçbir kuvvete ve bilgiye sahip olmayan dolandırıcı medyumlar, yalnızca maddi kazanç elde edebilmek için ellerinden geleni yapmakta. Bu gibi kişilere itibar etmemeniz, hem kendi açısınızdan hem de gerçek medyumların hakkına girmemek için çok önemli.

Gerçek ve sahte medyumu ayırmak oldukça zor. Bu işte profesyonelleşmiş dolandırıcılarla karşı karşıya kaldığınızı unutmamalısınız. Her şeyin kılıfını hazırlayan, nasıl düşündüğünüzü bilen ve buna göre hareket ederek sizi zor durumda bırakan sahtekarlar, fark edilmemek için de akıl almaz önlemler almakta.

Sahte ve gerçek medyumları ayırt etmenin en basit yolu diğer insanların tecrübelerinden geçiyor. Gerçek kişiler tarafından dürüstçe yapılan yorumları okuyarak, kimin dolandırıcı kimin gerçekten hakkıyla manevi ilimler konusunda uzmanlaştığını, insanlara yardım ettiğini öğrenebilmek mümkün.

Sitemizde medyumlar hakkındaki geçmiş yorumları okuyabilir ve kendi yorumlarınızla katkıda bulunabilirsiniz.

Sizlerden gelen medyum hoca yorumlarıyla zor durumdaki insanlara yol göstermek amacıyla kurulan sitemize siz de başınızdan geçenleri anlatarak destek olabilirsiniz. Sitemize gelen medyum hoca yorumlarını okumak ve siz de katkıda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.