Gösteriliyor:

medyum meryem

Medyum Hoca Yorum

Hollanda’daki Medyum Hocalar

Medyumluk özellikle kadim bir ilim olduğu için, tarih boyunca her dönemde ilgi çekmiştir. Günümüzde de özellikle manevi dünyaya olan ilginin artması sayesinde yeniden ilgi çekmeye başlayan gayb alemleri, sadece Türkiye için değil, dünyanın her ülkesi için ortak olması nedeniyle, Hollanda, Almanya gibi ülkelerde de oldukça popüler olmaktadır.

Medyumluk mesleğinin bu kadar popülerleşmesi üzerine ortaya çıkan pek çok şarlatan, kendilerini Hollanda medyum hocaları gibi tanıtıp pek çok farklı isim altında dolandırıcılık yapmakta. Bu dolandırıcıların ağına düşen pek çok insan, hem zor durumda olmaları nedeniyle hem de sorunlarına hızlı bir çözüm bulmak isteğiyle bu kişilerin dediklerini kabul etmekte. Dolandırıcılar, kendilerini en iyi medyummuş gibi tanıtıp, insanlarda hem maddi hem de manevi açıdan dönüşü olmayan kayıplara neden olmakta.

Hollanda medyum hocaları bu şarlatanlar hakkında insanları bilinçlendirmeye çalışıyor olsa da, bu kişilerin fazlasıyla profesyonel olmaları, dolandırıcılıkta adeta yeni bir çağ başlatmaları nedeniyle bu kişilerin önüne geçmek oldukça zor olmakta. Pek çok uyarıya ve bilgilendirmeye rağmen, yine bir yolunu bularak dolandırıcılıklarına devam etmekteler.

Özellikle gurbette yaşayan vatandaşları hedef alan bu sahtekarlar, kendilerini Hollanda medyum hocası gibi göstererek, aslında farklı ülkelerde bulunuyor olsalar da sahtekarlıklarını sürdürmektedirler. Kimisi Türkiye’de, kimisi Avrupa’nın farklı ülkelerinde bulunan bu dolandırıcılar, her türlü numarayı çevirerek, insanları ikna etmeyi başarmakta.

Hollanda medyum hoca sayısı açısından kalabalık bir ülke. Ancak bunların birçoğu, farklı ülkelerde bulunarak sadece dolandırıcılık amaçlı faaliyet göstermekte. Bu durumun önüne geçmek için mutlaka dikkatli olunması, her ne olursa olsun mutlaka iyi bir araştırma yapılması ve bu araştırma sonucunda medyum hoca konusunda karar verilmesi gereklidir. Özellikle Hollanda gibi dolandırıcıların ağında bulunan bir ülkede medyum arayışı içindeyseniz, ekstra dikkat göstermeniz çok önemlidir.

Sizlerden gelen medyum hoca yorumlarıyla zor durumdaki insanlara yol göstermek amacıyla kurulan sitemize siz de başınızdan geçenleri anlatarak destek olabilirsiniz. Sitemize gelen medyum hoca yorumlarını okumak ve siz de katkıda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.

1 yorum yapılmış

 • Cevapla
  tarık
  Nisan 23, 2020 at 3:21 am

  Medyum Bahar’a vefk yaptırdım, yurtdışına gönderim yapacağına güvenerek ciddi bir kargo parasını bile ödedim. Ne kadar olduğunu şimdi burada yazmak istemiyorum ama normal şartlarda gönderilen kargo parasından üç dört kat daha pahalıydı.

  Tüm bunları yapmış olmama rağmen kargomu göndermedi. Daha doğrusu gönderdiğini söyledi ama gönderimle alakalı en ufak bir bilgi vermedi. Kargo firması, takip numarası veya tam olarak ne zaman gönderdiğini bile söylemedi.

  Kargo geciktiği için sormak istedim, telefonda bilgi verip veremeyeceğini sordum. Bana hakaret edip yüzüme kapattı. Çok soru soruyormuşum… Sadece kargo takip numarası veya hangi firma olduğunu sormuştum.

  Bir ay umutla bekledim, gelmedi vefkim.

 • Yorum bırakın