Gaybi ilimler ile ilgili yapılan çalışmalarda, çalışmanın vereceği sonuç esas alınarak hareket edilmektedir. Bir medyum hoca özel olarak bir çalışma belirlemişse, bu çalışmadan alacağı sonucun en iyi olması hedeflenir ve bu doğrultuda herkes için farklı bir çalışma uygulanır. Bu durum, aynı büyüyü farklı illerde uygulayan medyum hocaların birbirleriyle çok daha farklı yöntemler kullanmalarına neden olabilir. Örneğin, aşk büyüsü için Mersin medyum hocaları mum veya tütsü kullanarak bir çalışma gerçekleştirirken, farklı ildeki bir medyum hoca bu malzemeleri kullanmadan bir çalışma yapabilir.

Mersin medyum hocaları, aşk büyüleri konusunda çoğunlukla malzemelerin kullanılmasını tercih etmektedir. Malzemeli ve malzeme kullanılmadan yapılan büyülerin sonuçları her zaman aynı olsa da, yarattıkları etkiler farklılık gösterebilmektedir. Kimisi daha hızlı etki ederken, kiminin olgunlaşması için zaman gerekebilir. Ancak bu büyü yöntemlerinin hiçbiri birbirine karşı üstün değildir ve her biri medyum hocadan çalışma talep eden kişinin ihtiyacına göre belirlenir.

Aşk büyüsü, çok eski bir kavram olduğu için antik dönemlere kadar uzanan geleneksel yöntemler içerir. Mersin medyum hocaları bu yöntemleri kendilerine göre adapte ederken, diğer medyum hocalar bu yöntemleri aynen kullanmayı tercih edebilir. Her bir çalışma sonuç odaklı gerçekleştirildiği için, istenen sonucu verdiği sürece hangi yöntemin kullanılacağının herhangi bir önemi bulunmamaktadır.

Tüm medyum hocalar kendilerine özgü yöntemlere ve tercihlere sahip olabilir. Kimisi sadece dualar ile büyü yapmayı tercih ederken, kimileri hüddamlarla veya esrarlı varlıklarla büyülerini güçlendirmeyi tercih edebilir. Mersin’deki medyum hocalarda da aynı şekilde bir genelleme yapmak mümkün değildir. Her Mersin medyum hocasının kendini başarılı bulduğu farklı bir yöntem bulunabilir ve bu yöntemler ile insanların isteklerine vesile olabilir. Ancak diğer illere kıyasla, Mersin’deki medyum hocaların belli malzemelerin özel etkilerinden yararlanarak çalışma gerçekleştirdiği daha yaygın görülmektedir.

Sizlerden gelen medyum hoca yorumlarıyla zor durumdaki insanlara yol göstermek amacıyla kurulan sitemize siz de başınızdan geçenleri anlatarak destek olabilirsiniz. Sitemize gelen medyum hoca yorumlarını okumak ve siz de katkıda bulunmak için buraya tıklayabilirsiniz.